Sort by

DylanBookluck has logged 56 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Lost in La Mancha

Lost in La Mancha

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Sparks - Live in London

Sparks - Live in London

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Horse Feathers

Horse Feathers

1932
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Big Store

The Big Store

1941
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Sparks Brothers

The Sparks Brothers

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
New York, New York

New York, New York

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Moving

Moving

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Who's That Knocking at My Door

Who's That Knocking at My Door

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Boxcar Bertha

Boxcar Bertha

1972
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Rutles 2: Can't Buy Me Lunch

The Rutles 2: Can't Buy Me Lunch

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Alice Doesn't Live Here Anymore

Alice Doesn't Live Here Anymore

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Kingpin

Kingpin

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Sparks Brothers

The Sparks Brothers

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hoosiers

Hoosiers

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Electric Light Orchestra - Zoom Tour Live

Electric Light Orchestra - Zoom Tour Live

2001
×
★★★★
Edit this entry  
19
Dune

Dune

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Cabin Boy

Cabin Boy

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
There's Something About Mary

There's Something About Mary

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Xanadu

Xanadu

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
15
Dirty Work

Dirty Work

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Who's Harry Crumb?

Who's Harry Crumb?

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Onward

Onward

2020
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Critical Condition

Critical Condition

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
No Half Measures: Creating the Final Season of Breaking Bad

No Half Measures: Creating the Final Season of Breaking Bad

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
My Blue Heaven

My Blue Heaven

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Where the Buffalo Roam

Where the Buffalo Roam

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Imitation Game

The Imitation Game

2014
×
★★★★
Edit this entry  
06
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★★
Edit this entry  
05
Shopgirl

Shopgirl

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Fear and Loathing in Aspen

Fear and Loathing in Aspen

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Casino

Casino

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry