Sort by

DylanBookluck has logged 27 entries for films during August 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Good Luck to You, Leo Grande

Good Luck to You, Leo Grande

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Duck Soup

Duck Soup

1933
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Head

Head

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
American Pie

American Pie

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Female Trouble

Female Trouble

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Buster

Buster

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Zappa

Zappa

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Three Stooges

The Three Stooges

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★
Edit this entry  
17
Trainwreck: Woodstock '99

Trainwreck: Woodstock '99

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Xanadu

Xanadu

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Galaxy Quest

Galaxy Quest

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Man Who Killed Don Quixote

The Man Who Killed Don Quixote

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Boxer

The Boxer

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
This Is My Life

This Is My Life

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Where the Crawdads Sing

Where the Crawdads Sing

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hey, Hey, It's the Monkees

Hey, Hey, It's the Monkees

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Silence

Silence

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Clear History

Clear History

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Analyze This

Analyze This

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
33 ⅓ Revolutions per Monkee

33 ⅓ Revolutions per Monkee

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry