• Gone Girl

  • Elysium

  • Now You See Me

  • Warm Bodies

    ★★★½

  • Zero Dark Thirty

    ★★★

  • Les Misérables

    ★★★½

  • Django Unchained

    ★★★★★

  • Sightseers

    ★★★½

  • ¡Cuatro!

    ★★★½

  • The Hobbit: An Unexpected Journey

    ★★½

  • Life of Pi

    ★★★★

  • Lincoln

    ★★★½

  • Flight

    ★★★½

  • Cloud Atlas

    ★★★★½

  • Skyfall

    ★★★★

  • Argo

    ★★★★

  • Silent Hill: Revelation 3D

    ★★

  • Taken 2

  • Looper

    ★★★★

  • The Sweeney

    ★★★½

  • Silver Linings Playbook

    ★★★½

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★½

  • Dredd

    ★★★★

  • Seven Psychopaths

    ★★★★

  • Cockneys vs Zombies

    ★★★½

  • Excision

    ★½

  • Killing Them Softly

    ★★★½

  • The Dark Knight Rises

    ★★★★

  • Savages

    ★★½

  • Holy Motors

    ★★★★

  • Ted

    ★★½

  • That's My Boy

    ★★½

  • Safety Not Guaranteed

    ★★★

  • The Angels' Share

    ★★★½

  • Prometheus

    ★★★½

  • Cosmopolis

    ★★★★

  • Chernobyl Diaries

    ★★

  • The Dictator

    ★★½

  • Dark Shadows

    ★★★

  • The Avengers

    ★★★½

  • American Reunion

    ★★½

  • The Hunger Games

    ★★

  • 21 Jump Street

    ★★★½

  • Kony 2012

  • Project X

    ★★★

  • This Means War

    ★★★

  • Chronicle

    ★★★

  • Compliance

    ★★★½

  • We Are Legion: The Story of the Hacktivists

    ★★★½

  • The Devil Inside

    ★★

  • The Cabin in the Woods

    ★★★½

  • Sherlock Holmes: A Game of Shadows

    ★★★½

  • A Very Harold & Kumar Christmas

    ★★★½

  • Tower Heist

    ★★½

  • The Intouchables

    ★★★★

  • The Rum Diary

    ★★★½

  • Abduction

    ★★½

  • Tinker Tailor Soldier Spy

    ★★★★

  • Salmon Fishing in the Yemen

    ★★★

  • The Raid

    ★★★★

  • Shame

    ★★

  • Kill List

    ★★★½

  • Portal: No Escape

  • The Inbetweeners Movie

  • Friends with Benefits

    ★★★

  • Horrible Bosses

    ★★½

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

    ★★★½

  • Transformers: Dark of the Moon

    ★★

  • Marley & Me: The Puppy Years

    ★★½

  • The Hangover Part II

    ★★

  • Drive

    ★★★½

  • Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

    ★★★½