• Crimes of the Future

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Downton Abbey: A New Era

    ★★★★

  • RRR

    ★★★★★

  • Deep Water

    ★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Marry Me

    ★★

  • Don't Look Up

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Diana: The Musical

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Sundown

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Belfast

    ★★½

  • The Hand of God

    ★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • France

    ★★½

  • Red Rocket

    ★★★★

  • A Hero

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★

  • Bergman Island

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Hit the Road

    ★★★½

  • Compartment No. 6

    ★★★½

  • Benedetta

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • The Souvenir: Part II

    ★★★★★

  • Annette

    ★★★★★

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • The Misfits

  • F9

    ★★★

  • Cruella

    ★½

  • The Woman in the Window

    ★½

  • Mortal Kombat

    ★★★½

  • Happily

    ★★

  • Azor

    ★★★

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ★★★★

  • Introduction

    ★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★½

  • Black Medusa

    ★½

  • El Planeta

    ★★★½

  • Passing

    ★★★

  • The Sparks Brothers

    ★★★½

  • Let Them All Talk

    ★★★

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★★

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • Enola Holmes

    ★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★½

  • The Kid Detective

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Yellow Cat

    ★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★½

  • Preparations to Be Together for an Unknown Period of Time

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Tenet

  • PVT Chat

    ★★★

  • Money Plane

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • Artemis Fowl

    ½

  • Wife of a Spy

    ★★★

  • Anastasia: Once Upon a Time

  • Berlin Alexanderplatz

    ★★★

  • The Woman Who Ran

    ★★★½

  • Sweet Thing

    ★★½

  • Undine

    ★★★★

  • Emma.

    ★★½