Dylan has logged 39 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
31
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
For a Few Dollars More

For a Few Dollars More

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Fistful of Dollars

A Fistful of Dollars

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tenet

Tenet

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
Tenet

Tenet

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
The Huntsman: Winter's War

The Huntsman: Winter's War

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Snow White and the Huntsman

Snow White and the Huntsman

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
The King's Speech

The King's Speech

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
22
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
Read the review Edit this entry  
22
Walk the Line

Walk the Line

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Elektra

Elektra

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Funny People

Funny People

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Don Jon

Don Jon

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Wedding Crashers

Wedding Crashers

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Project Power

Project Power

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
The Mummy

The Mummy

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Inception

Inception

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Inception

Inception

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Ides of March

The Ides of March

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
District 9

District 9

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
8½

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Yi Yi

Yi Yi

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry