Dylan has logged 37 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
White House Down

White House Down

2013
×
★★
Edit this entry  
28
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Thief

Thief

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dancer in the Dark

Dancer in the Dark

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Voices

The Voices

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Lincoln

Lincoln

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
After We Collided

After We Collided

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Gangs of New York

Gangs of New York

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
After

After

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
19
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Master

The Master

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Natural Born Killers

Natural Born Killers

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The In-Laws

The In-Laws

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Cigarettes & Coffee

Cigarettes & Coffee

1993
×
Read the review Edit this entry  
06
HAIM / Valentine

HAIM / Valentine

2017
×
Read the review Edit this entry  
06
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Bourne Ultimatum

The Bourne Ultimatum

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Bourne Supremacy

The Bourne Supremacy

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry