Sort by

Dylan has logged 32 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
Edit this entry  
29
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Inferno

Inferno

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Angels & Demons

Angels & Demons

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Da Vinci Code

The Da Vinci Code

2006
×
★½
Edit this entry  
25
Love Exposure

Love Exposure

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Kayleigh's Love Story

Kayleigh's Love Story

2017
×
Edit this entry  
22
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★
Edit this entry  
21
Just Go with It

Just Go with It

2011
×
★★
Edit this entry  
19
Monster House

Monster House

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Stuck in Love

Stuck in Love

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Lorax

The Lorax

2012
×
★½
Edit this entry  
17
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Annette

Annette

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★
Edit this entry  
13
Falling Down

Falling Down

1993
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
Black Mirror: White Bear

Black Mirror: White Bear

2013
×
★★½
Edit this entry  
09
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Black Mirror: The Entire History of You

Black Mirror: The Entire History of You

2011
×
★★★
Edit this entry  
06
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
American Psycho II: All American Girl

American Psycho II: All American Girl

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
02
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★
Read the review Edit this entry