Dylan has logged 220 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Lovely Bones

The Lovely Bones

2009
×
★★½
Edit this entry  
22
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Breathe

Breathe

2017
×
★★★½
Edit this entry  
20
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Mountain Between Us

The Mountain Between Us

2017
×
★★★
Edit this entry  
13
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
American Assassin

American Assassin

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Home Again

Home Again

2017
×
★★
Edit this entry  
02
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Justice League

Justice League

2017
×
★★★
Edit this entry  
15
mother!

mother!

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Into the Wild

Into the Wild

2007
×
★★★★
Edit this entry  
09
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★½
Edit this entry  
05
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
First They Killed My Father

First They Killed My Father

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Paris Can Wait

Paris Can Wait

2016
×
★★½
Edit this entry  
30
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Alien Resurrection

Alien Resurrection

1997
×
★★½
Edit this entry  
29
The Glass Castle

The Glass Castle

2017
×
★★★
Edit this entry  
29
Alien³

Alien³

1992
×
★★
Edit this entry  
28
The Dark Tower

The Dark Tower

2017
×
★★
Edit this entry  
28
Their Finest

Their Finest

2016
×
★★★½
Edit this entry  
28
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★★★
Edit this entry  
16
A Dangerous Method

A Dangerous Method

2011
×
★★½
Edit this entry  
13
The Snowman

The Snowman

2017
×
★½
Edit this entry  
07
Saving Mr. Banks

Saving Mr. Banks

2013
×
★★★★
Edit this entry  
06
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★½
Edit this entry  
04
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Live by Night

Live by Night

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry