• On the Rocks

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Boys State

    ★★★½

  • First Cow

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★★

  • Never Goin' Back

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • First Reformed

    ★★★½

  • Good Time

    ★★★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★½

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • How to Talk to Girls at Parties

    ★★½

  • Hot Summer Nights

    ★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★½

  • Menashe

    ★★★½

  • A Ghost Story

    ★★★½

  • Supersonic

    ★★★

  • Moonlight

    ★★★★½

  • Morris from America

    ★★★★

  • Room

    ★★★★½

  • Mississippi Grind

    ★★½

  • Green Room

    ★★½

  • Amy

    ★★★★½

  • Barely Lethal

    ★★★

  • Dark Places

    ★★★

  • Krisha

    ★★★★

  • The Witch

    ★★★½

  • Ex Machina

    ★★★★½

  • Laggies

    ★★★½

  • Cut Bank

    ★★★

  • While We're Young

    ★★★½

  • Obvious Child

    ★★★½

  • Under the Skin

    ★★½

  • The Bling Ring

    ★★★½

  • The Spectacular Now

    ★★★★

  • Ginger & Rosa

    ★★★½

  • Spring Breakers

    ★★★½