Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
CODA

CODA

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Scream

Scream

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The 355

The 355

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Blue Crush

Blue Crush

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Blackhat

Blackhat

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Belfast

Belfast

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Antlers

Antlers

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry