Dylan has logged 248 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Kalifornia

Kalifornia

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
True Lies

True Lies

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Klaus

Klaus

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
The Report

The Report

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Stuck in the Suburbs

Stuck in the Suburbs

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Cow Belles

Cow Belles

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Read It and Weep

Read It and Weep

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Constantine

Constantine

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Jerry Maguire

Jerry Maguire

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Frozen

Frozen

2013
×
★★★
Edit this entry  
25
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Minutemen

Minutemen

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Good Liar

The Good Liar

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Midway

Midway

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Motherless Brooklyn

Motherless Brooklyn

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Cadet Kelly

Cadet Kelly

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Dark City

Dark City

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Sin City

Sin City

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry