Sort by

janee has logged 374 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
It

It

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
13 Cameras

13 Cameras

2015
×
½
Edit this entry  
12
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Would You Rather

Would You Rather

2012
×
Edit this entry  
08
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Monster House

Monster House

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Human Centipede (First Sequence)

The Human Centipede (First Sequence)

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
03
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Hush

Hush

2016
×
★★★
Edit this entry  
01
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Being Charlie

Being Charlie

2015
×
★★★
Edit this entry  
29
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Truth or Dare

Truth or Dare

2017
×
★½
Edit this entry  
27
Camp Rock

Camp Rock

2008
×
★★★
Edit this entry  
26
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jeepers Creepers

Jeepers Creepers

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Grease

Grease

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Night at the Museum

Night at the Museum

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Over the Hedge

Over the Hedge

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Brave

Brave

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Twitches

Twitches

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
It's Kind of a Funny Story

It's Kind of a Funny Story

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Robots

Robots

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry