janee has logged 31 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Lemonade Mouth

Lemonade Mouth

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Whip It

Whip It

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
One Direction: This Is Us

One Direction: This Is Us

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
Let It Shine

Let It Shine

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Million Dollar Baby

Million Dollar Baby

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The To Do List

The To Do List

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Big Fish

Big Fish

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Can't Buy Me Love

Can't Buy Me Love

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Patch Adams

Patch Adams

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Twilight

Twilight

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Wild Rose

Wild Rose

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Karate Kid

The Karate Kid

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The New Romantic

The New Romantic

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Laggies

Laggies

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Tusk

Tusk

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Super Dark Times

Super Dark Times

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry