• Sandy LaPalissé

  • Dave Chappelle: The Closer

  • Squid Game

  • The Death of David Cronenberg

  • Halloween Kills

  • He's All That

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★

  • Members Only

  • Endorphin Port

  • Returning to an RPG that you haven't played in a while

  • Bo Burnham: Inside

    ★★

  • Kaguya-sama: Love is War OVA

  • ODDTAXI

    ★★

  • Hideaki Anno: The Final Challenge of Evangelion

  • FILTHY

  • Support Your Local Contrarians

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★

  • Who's Asking About That?

  • Bobo the Monkey

  • Uncanny Valley

  • AS WAS THE SKY, SO IS NOW THE TREES

  • Throat Notes

    ★★★

  • Long Toast

  • Puparia

  • Red Post on Escher Street

    ★★★★

  • The Stunt Double

  • Coming Out

  • Twins in Paradise

  • 8:46

  • Bath Tub

  • Relaxing Old Footage With Joe Pera

  • Rhubarb

  • The Half of It

    ★★

  • A Parks and Recreation Special

  • Photographer

  • MAN 2020

  • Broadway Buildings III

  • No Longer Human

  • Smiling Friends

  • Distance Film

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • The Long Goodbye

  • Cyber Girl Wonderland

  • Former Cult Member Hears Music For The First Time

  • John Was Trying to Contact Aliens

  • Goldman v Silverman

  • Interspecies Reviewers

    ★★★

  • Burners

  • Keep Your Hands Off Eizouken!

  • A Bicycle Ride In A Walmart

  • WALLY WINTER “Firewood”

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★

  • White Lies

  • Egg Boy

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • The White Whale (Working Title)

  • USE CUPS

  • The Irishman: In Conversation

  • Mike Birbiglia: The New One

  • Tasteless

  • Hazbin Hotel

  • Hey Moon

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★

  • The Irishman

    ★★★

  • Catscape

  • Battle at Big Rock

  • Not so fast

  • Undone

  • Jojo Rabbit

  • Dolemite Is My Name

    ★★★

  • Knives Out

    ★★

  • Steven Universe: The Movie