• s01e03

    ★★★

  • France Against the Robots

    ★★★★★

  • log 2

  • maɬni – towards the ocean, towards the shore

    ★★½

  • The Fall

    ★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Vitalina Varela

    ★★★★★

  • Ghost Strata

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★½

  • The Lighthouse

    ★½

  • Liberte

    ★★½

  • The Beach Bum

    ★★★

  • Take Me Somewhere Nice

  • Green Ash

    ★★★★

  • Eden is a Cave

  • The Portuguese Woman

    ★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★½

  • Blue

  • Suspiria

    ★½

  • The Favourite

    ★★★

  • Hunter

    ½

  • Hotel by the River

    ★★★★½

  • The Grand Bizarre

    ★★½

  • How Fernando Pessoa Saved Portugal

    ★½

  • Shoplifters

    ★★★

  • 3 Faces

    ★★

  • The Image Book

    ★★★★

  • Carolee, Barbara and Gunvor

    ★★★

  • Optimism

    ★★★½

  • Hereditary

    ½

  • Mandy

    ★★

  • Une Vie Risquée

  • Hommage à Jean-Marie Straub - 08.01.2018 - réalisation: Astrid Ofner

  • People of the Lake

    ★★★★★

  • The Empty Screen

  • WHAT DID JACK DO?

  • idizwadidiz

    ★★★½

  • Zama

    ★★★

  • First Reformed

    ★★★★½

  • Mary Shelley

    ★½

  • Cosmic Generator

    ★★★½

  • Good Time

    ★★★½

  • Claire's Camera

    ★★★½

  • Twin Peaks: The Return

  • The Endless

    ½

  • On the Beach at Night Alone

    ★★★★½

  • Spiral Jetty

    ★★½

  • The Disaster Artist

    ½

  • California Dreams

    ★★½

  • Lucky

    ★★

  • Song to Song

    ★★★★½

  • Sleep Has Her House

  • Xenoi

  • Correspondences

  • Chansons d'amour

    ★★★

  • Où en êtes-vous, Jean-Marie Straub?

  • Personal Shopper

    ★★★

  • The Illinois Parables

  • Love Is the Message, the Message Is Death

  • L'Aquarium et la Nation

    ★★★★★

  • Minotaur

    ★★

  • The Childhood of a Leader

    ★★½

  • Right Now, Wrong Then

  • Kaili Blues

    ★★★

  • 88:88

    ★★★½

  • The Assassin

    ★★★★

  • Field Niggas

    ★★★

  • The Forbidden Room

  • Blackhat

    ★★★½