• I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Ju-on: Origins

  • #Alive

    ★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Relic

    ★★★

  • Aswang

    ★★★★

  • Queen & Slim

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Entity

    ★★

  • Swallow

    ★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ½

  • Greta

    ★★

  • BuyBust

    ★★½

  • Respect

    ★★★½

  • Bliss

    ★★½

  • The Wailing

    ★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★½

  • The Book Thief

    ★★★★

  • Munchausen

    ★★★½

  • On the Job

    ★★★★

  • Thy Womb

    ★★½

  • The Strange Thing About the Johnsons

    ★★★½

  • Shutter Island

    ★★★★½

  • Blue Valentine

    ★★★★★

  • [REC]

    ★★★★

  • Nacho Libre

    ★★★★

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★★½

  • Ghost Ship

  • The Pianist

    ★★★★★

  • Yi Yi

    ★★★★½

  • American Psycho

    ★★★★★

  • Deep Blue Sea

    ★½

  • Before Sunrise

    ★★★★★