Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
[REC]

[REC]

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Munchausen

Munchausen

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
#Alive

#Alive

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Greta

Greta

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Ghost Ship

Ghost Ship

2002
×
Read the review Edit this entry  
23
Deep Blue Sea

Deep Blue Sea

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
BuyBust

BuyBust

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Thy Womb

Thy Womb

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Respect

Respect

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
On the Job

On the Job

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ju-on: Origins

Ju-on: Origins

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Nacho Libre

Nacho Libre

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Relic

Relic

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Yi Yi

Yi Yi

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Aswang

Aswang

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Swallow

Swallow

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
29
The Entity

The Entity

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Bliss

Bliss

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry