Sort by

Ethan has logged 38 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The House on Sorority Row

The House on Sorority Row

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Sarah Plays a Werewolf

Sarah Plays a Werewolf

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Gunn

Gunn

1967
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Fortini/Cani

Fortini/Cani

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Strike

Strike

1925
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Knife+Heart

Knife+Heart

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Loulou

Loulou

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Scarlet Empress

The Scarlet Empress

1934
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fear

Fear

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Revenge of the Pink Panther

Revenge of the Pink Panther

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Company's in Love

The Company's in Love

1932
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Zombie Flesh Eaters

Zombie Flesh Eaters

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Beaubourg

Beaubourg

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Shot in the Dark

A Shot in the Dark

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Burnt Offerings

Burnt Offerings

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
I'm a Cyborg, But That's OK

I'm a Cyborg, But That's OK

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bad Hair

Bad Hair

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
David Holzman's Diary

David Holzman's Diary

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Brothers and Sisters of the Toda Family

Brothers and Sisters of the Toda Family

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Vampyr

Vampyr

1932
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Lili Marleen

Lili Marleen

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Donkey Skin

Donkey Skin

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Hell's Hinges

Hell's Hinges

1916
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Creepy

Creepy

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Moses and Aaron

Moses and Aaron

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Moment of Innocence

A Moment of Innocence

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
If Paris Were Told to Us

If Paris Were Told to Us

1956
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Father Brown

Father Brown

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Holiday

Holiday

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Francisca

Francisca

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Rapture

Rapture

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Sophia Antipolis

Sophia Antipolis

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Kill, Baby... Kill!

Kill, Baby... Kill!

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry