Sort by

Ethan has logged 36 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Witch Who Came from the Sea

The Witch Who Came from the Sea

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Lust for a Vampire

Lust for a Vampire

1971
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
L.A. Story

L.A. Story

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Andromeda Strain

The Andromeda Strain

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Kissed

Kissed

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Crocodile

Crocodile

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Lake of Dracula

Lake of Dracula

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Flesh for Frankenstein

Flesh for Frankenstein

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Whistle and I'll Come to You

Whistle and I'll Come to You

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Slumber Party Massacre II

Slumber Party Massacre II

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Tales from the Quadead Zone

Tales from the Quadead Zone

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Invasion of the Flesh Hunters

Invasion of the Flesh Hunters

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Session 9

Session 9

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Shock

Shock

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Possibly in Michigan

Possibly in Michigan

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Basket Case

Basket Case

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Someone's Watching Me!

Someone's Watching Me!

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Vagrant

The Vagrant

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Martin

Martin

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Couch in New York

A Couch in New York

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Forty Thousand Horsemen

Forty Thousand Horsemen

1940
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Cinema Komunisto

Cinema Komunisto

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Food

Food

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Varan

Varan

1958
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Down

Down

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Shy People

Shy People

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Swimming Pool

The Swimming Pool

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Fifth Cord

The Fifth Cord

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Winnie-the-Pooh

Winnie-the-Pooh

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
High Treason

High Treason

1929
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Fan

The Fan

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Man with Wax Faces

The Man with Wax Faces

1914
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
King Kong

King Kong

1933
×
★★★
Read the review Edit this entry