Sort by
  • Oppenheimer

    ★★★★

  • Barbie

    ★★★★

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Asteroid City

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★½

  • Lewis Capaldi: How I'm Feeling Now

    ★★★½

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★

  • Air

    ★★★★

  • Tetris

    ★★★★

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★

  • BlackBerry

    ★★★½

  • Knock at the Cabin

    ★★★½

  • A Man Called Otto

    ★★★½

  • The Pale Blue Eye

    ★★★½

  • Babylon

    ★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★½

  • Driving Mum

    ★★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • Vicky

    ★★★½

  • Halloween Ends

    ★★★

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★★★½

  • Amsterdam

    ★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★½

  • I Like Movies

    ★★★½

  • See How They Run

    ★★★

  • Blonde

    ★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★★½

  • Empire of Light

    ★★★½

  • The Wonder

    ★★★½

  • Athena

    ★★★★½

  • BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★½

  • The Sitting Duck

    ★★★½

  • Bullet Train

    ★★★★

  • Mrs. Harris Goes to Paris

    ★★★★½

  • Lakelands

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★★

  • The Astronaut

    ★★★★½

  • Hustle

    ★★★½

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★½

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★½

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★★

  • God's Creatures

    ★★★★

  • EO

    ★★★½

  • The Eight Mountains

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Downton Abbey: A New Era

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • Angry Young Men

    ★★★½

  • Father Stu

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • The Outfit

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★½

  • Living

    ★★★★½

  • Fresh

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★½

  • The King's Man

    ★★★