Sort by

Ethan has logged 100 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Wild Rose

Wild Rose

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Come from Away

Come from Away

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Nativity!

Nativity!

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hustle

Hustle

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Menu

The Menu

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Living

Living

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Amélie

Amélie

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Vicky

Vicky

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mrs. Harris Goes to Paris

Mrs. Harris Goes to Paris

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
All My Friends Hate Me

All My Friends Hate Me

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Blonde

Blonde

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Angry Young Men

Angry Young Men

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Naked

Naked

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Three Thousand Years of Longing

Three Thousand Years of Longing

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Red Turtle

The Red Turtle

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
France

France

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
War and Peace

War and Peace

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★★
Edit this entry  
11
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★½
Edit this entry  
07
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
04
The Young Girls of Rochefort

The Young Girls of Rochefort

1967
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★★★
Edit this entry  
17
Four Lions

Four Lions

2010
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★½
Edit this entry  
12
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★★
Edit this entry  
11
Picnic at Hanging Rock

Picnic at Hanging Rock

1975
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Bob's Burgers Movie

The Bob's Burgers Movie

2022
×
★★★½
Edit this entry  
13
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Night Is Short, Walk on Girl

Night Is Short, Walk on Girl

2017
×
★★★½
Edit this entry