Sort by

Ethan has logged 10 entries for films during January 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Stillwater

Stillwater

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Alpinist

The Alpinist

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Curse of the Cat People

The Curse of the Cat People

1944
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Passing

Passing

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Rescue

The Rescue

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Annette

Annette

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry