• No One Gets Out Alive

  • Malignant

    ★★

  • Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

    ★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Things Heard & Seen

  • Seaspiracy

    ★★★½

  • The White Tiger

    ★½

  • Watching This Movie Is a Crime!

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★

  • Mank

    ★½

  • Soul

    ★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★

  • Kiss the Ground

    ★★★½

  • The Atmosphere Station

  • I Care a Lot

  • Nomadland

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Tenet

    ★★

  • Athlete A

    ★★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • Murder to Mercy: The Cyntoia Brown Story

    ★★

  • A Secret Love

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★★

  • Motreb

    ★½

  • There Is No Evil

    ★½

  • The Invisible Man

    ★★½

  • 365 Days

    ½

  • Khoon Shod

    ½

  • Sun Children

    ★★

  • Butterfly Stroke

    ★½

  • Drowning in Holy Water

    ★½

  • Exodus

  • The Father

    ★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★

  • His House

  • Miss Americana

  • The Night

    ★½

  • Bombshell

    ★★

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★½

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • The Devil Next Door

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ½

  • Miracle in Cell No. 7

  • The Irishman

    ★★★

  • In the Tall Grass

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

  • Knives Out

    ★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★½

  • Sound of Metal

    ★★★

  • The Platform

    ½

  • Hustlers

    ★★

  • The Two Popes

  • Joker

    ★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★½

  • Ad Astra

    ★½

  • 1BR

    ★★

  • In Silence

    ★½

  • I Love You, Now Die: The Commonwealth v. Michelle Carter

    ★★★½

  • Dirty Job

    ★½

  • Anima

  • Annabelle Comes Home

    ★★

  • Who Killed Garrett Phillips?

    ★★½

  • Snake Venom

    ½

  • Midsommar

    ½

  • We Are All Together

    ½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★