• Day Shift

  • Prey

    ★★★★

  • Luck

  • Not Okay

  • DC League of Super-Pets

    ★★★★

  • Genndy Tartakovsky's Popeye

    ★★★★

  • Nope

    ★★★½

  • Magnum Opus

    ★★★½

  • Thirteen Lives

    ★★★★

  • Bullet Train

    ★★★★

  • American Carnage

    ★★★★

  • The Gray Man

    ½

  • Green Lantern: Beware My Power

    ★★★★

  • Where the Crawdads Sing

    ★★½

  • Black Bird

    ★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★★

  • Persuasion

    ½

  • H.P. Lovecraft's Witch House

    ★★★★

  • Blasted

  • He's Not Worth Dying For

    ★★★★

  • The Man From Toronto

    ½

  • The Sea Beast

    ★½

  • Jerry & Marge Go Large

    ★★★★

  • Spiderhead

    ½

  • Don't Make Me Go

    ★★½

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★½

  • Lightyear

    ★★★★

  • Ms. Marvel

    ★★★½

  • Hustle

    ★★★★

  • Fire Island

    ★★★★

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★★★

  • Elvis

    ★★★½

  • Crimes of the Future

    ★½

  • Men

    ★★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★★

  • The Essex Serpent

    ★★★★★

  • We Need to Talk

    ★★½

  • Firestarter

    ½

  • The Valet

    ★★½

  • Senior Year

    ★½

  • Sneakerella

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★★

  • Under the Banner of Heaven

    ★★★★★

  • Choose or Die

    ★★½

  • Metal Lords

    ½

  • All the Old Knives

    ★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★★★

  • Morbius

    ½

  • Moon Knight

    ★★★★★

  • The Girl from Plainville

    ★★★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★★

  • Moonshot

    ★★★

  • Umma

    ★★½

  • Deep Water

    ★★

  • The Bad Guys

    ★★★★

  • Ambulance

    ★★★★

  • X

    ★★★★★

  • Monstrous

    ½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★★

  • The Lost City

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Windfall

    ★★½

  • The Last Days of Ptolemy Grey

    ★★★★★

  • The Adam Project

    ★★★★

  • The Dropout

    ★★★★★

  • The Boys Presents: Diabolical

    ★★★★★

  • The Weekend Away

    ½

  • No Exit

    ★★★★

  • Tyler Perry's A Madea Homecoming

    ★★★★

  • Studio 666

    ★★★★★