Sort by

Josh🐦 has logged 33 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Arthur

Arthur

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
All That Heaven Allows

All That Heaven Allows

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★½
Edit this entry  
23
Sherlock, Jr.

Sherlock, Jr.

1924
×
Edit this entry  
22
One Week

One Week

1920
×
★★★★
Edit this entry  
22
Cops

Cops

1922
×
★★★½
Edit this entry  
20
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★½
Edit this entry  
14
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
Read the review Edit this entry  
13
Brief Encounter

Brief Encounter

1945
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★½
Edit this entry  
09
Ghost Stories

Ghost Stories

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Apartment

The Apartment

1960
×
Read the review Edit this entry  
07
Angels in America

Angels in America

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
Read the review Edit this entry  
05
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
M

M

1931
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Her

Her

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Player

The Player

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Rope

Rope

1948
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry