Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Scream

Scream

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Scream

Scream

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
X

X

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Cat in the Hat

The Cat in the Hat

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
28 Weeks Later

28 Weeks Later

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Shrek the Third

Shrek the Third

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Changing Room

The Changing Room

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Don't

Don't

2007
×
Edit this entry  
07
Vincent

Vincent

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mona Lisa

Mona Lisa

1973
×
Edit this entry  
06
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Pete Davidson: Alive from New York

Pete Davidson: Alive from New York

2020
×
Edit this entry  
04
Pamela, A Love Story

Pamela, A Love Story

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Monday

Monday

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
This Is Spinal Tap

This Is Spinal Tap

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Tűz Anya

Tűz Anya

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Zola

Zola

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Gifted

Gifted

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Shiva Baby

Shiva Baby

2018
×
Edit this entry  
07
Void

Void

2017
×
Edit this entry  
07
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Menu

The Menu

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Burlesque

Burlesque

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Wife, Witch, Poisoner, Whore

Wife, Witch, Poisoner, Whore

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry