Sort by

earth_girl has logged 35 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Wild Child

Wild Child

2008
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Nativity 2: Danger in the Manger!

Nativity 2: Danger in the Manger!

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Nativity!

Nativity!

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Would You Rather

Would You Rather

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Official Secrets

Official Secrets

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bad Boys II

Bad Boys II

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Wild Child

Wild Child

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Martian

The Martian

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
Mermaids

Mermaids

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Easy A

Easy A

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mulan

Mulan

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★
Read the review Edit this entry