ellie has logged 16 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Nun

The Nun

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★½
Edit this entry  
22
Saw III

Saw III

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Saw II

Saw II

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Flipped

Flipped

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Saw

Saw

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Believe Me: The Abduction of Lisa McVey

Believe Me: The Abduction of Lisa McVey

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Day After Tomorrow

The Day After Tomorrow

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Enemy

Enemy

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry