• Inception

    ★★★½

  • Romy and Michele's High School Reunion

    ★★★★

  • Hocus Pocus

    ★★★★★

  • Matilda

    ★★★★★

  • Harry Potter and the Goblet of Fire

    ★★★★

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

    ★★★

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★★½

  • The Addams Family

    ★★★★★

  • Frankenweenie

    ★★★★

  • Jaws

    ★★★★★

  • A Nightmare on Elm Street

    ★★★★½

  • Scream 2

    ★★★★½

  • Hush

    ★★★★

  • The Lost Boys

    ★★★★

  • The Texas Chain Saw Massacre

    ★★★★½

  • Butcher, Baker, Nightmare Maker

    ★★★½

  • Sleepaway Camp

    ★★★★

  • Cemetery Junction

    ★★