• The Guilty

    ★★★

  • Malignant

    ★★½

  • Vacation Friends

    ★★★½

  • Untold: Malice at the Palace

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Black Widow

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Exterminate All the Brutes

    ★★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

    ★★★

  • A Glitch in the Matrix

    ★★★½

  • The White Tiger

    ★★★½

  • Tiger

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★

  • Mank

    ★★★★

  • The Life Ahead

    ★★★½

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • Antebellum

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Project Power

    ★★

  • An American Pickle

    ★★½

  • Hamilton

    ★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • The Quarry

    ★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★★

  • Devs

    ★★★★★

  • Onward

    ★★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Tesla

    ★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • The Nest

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Time

    ★★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★½

  • Boys State

    ★★★★½

  • Kajillionaire

    ★★★★½

  • His House

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★½