Sort by

Boy Roarbison has logged 185 entries for films during 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Jay and Seth Versus the Apocalypse

Jay and Seth Versus the Apocalypse

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Act of Killing

The Act of Killing

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Kings Ransom

Kings Ransom

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
When We Were Kings

When We Were Kings

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Evolution vs. God

Evolution vs. God

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Running Scared

Running Scared

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
House of Numbers: Anatomy of an Epidemic

House of Numbers: Anatomy of an Epidemic

2009
×
Read the review Edit this entry  
14
The Imposter

The Imposter

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mr. Wrong

Mr. Wrong

1996
×
Read the review Edit this entry  
13
No End in Sight

No End in Sight

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Dear Mr. Watterson

Dear Mr. Watterson

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ghost Dad

Ghost Dad

1990
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
This Film Is Not Yet Rated

This Film Is Not Yet Rated

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Werner Herzog Eats His Shoe

Werner Herzog Eats His Shoe

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Gates of Heaven

Gates of Heaven

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Blackfish

Blackfish

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
This Is Not a Film

This Is Not a Film

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Cropsey

Cropsey

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mike Tyson: Undisputed Truth

Mike Tyson: Undisputed Truth

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Fuck

Fuck

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Marwencol

Marwencol

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Informant

Informant

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Spellbound

Spellbound

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Aningaaq

Aningaaq

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Prince Avalanche

Prince Avalanche

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sightseers

Sightseers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Aziz Ansari: Buried Alive

Aziz Ansari: Buried Alive

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Escape from Tomorrow

Escape from Tomorrow

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Umshini Wam (Bring Me My Machine Gun)

Umshini Wam (Bring Me My Machine Gun)

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
44 Inch Chest

44 Inch Chest

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Not Without My Daughter

Not Without My Daughter

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dealin' with Idiots

Dealin' with Idiots

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Crazy Love

Crazy Love

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Elephant

Elephant

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Pixel Painter

The Pixel Painter

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
United 93

United 93

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Portal: No Escape

Portal: No Escape

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry