• The King of Staten Island

    ★★★

  • Da 5 Bloods

  • Gretel & Hansel

    ★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Winterland

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

    ★★★★

  • Parasite

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Colewell

    ★★★★

  • Long Shot

  • Captain Marvel

    ★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • The Lodge

    ★★

  • The Mule

    ★★★★

  • Overlord

    ★★★

  • Green Book

    ★★★½

  • Free Solo

    ★★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Rafiki

  • Avengers: Infinity War

    ★★

  • Bao

  • Boundaries

    ★★★½

  • Ramen Shop

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★½

  • Djon Africa

    ★★★

  • Blindspotting

    ★★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • The Greatest Showman

  • Too Funny to Fail: The Life & Death of The Dana Carvey Show

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • The Death of Stalin

    ★★★★

  • The Third Murder

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Dunkirk

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Loving Vincent

    ★★★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • Claire's Camera

    ★★★

  • Wonder Woman

  • It Comes at Night

    ★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • Going in Style

  • The Paris Opera

  • Lou

  • The Disaster Artist

  • Kong: Skull Island

  • Logan

  • The Lego Batman Movie

  • The Other Side of Hope

    ★★★★½