• Last Night in Soho

  • The Suicide Squad

  • Fear Street: 1978

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Cruella

    ★★★

  • Moxie

  • Creating The Queen's Gambit

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Mank

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Hubie Halloween

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • Tenet

    ★★

  • Isi & Ossi

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Bombshell

    ★★★

  • Jumanji: The Next Level

  • The Gentlemen

    ★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • The Irishman

  • In the Tall Grass

    ★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★

  • Bad Education

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

  • Joker

    ★★½

  • Motherless Brooklyn

    ★★

  • Ford v Ferrari

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Ready or Not

  • Annabelle Comes Home

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ½

  • Toy Story 4

  • Men in Black: International

    ½

  • Murder Mystery

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

  • Rocketman

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • Yesterday

    ★★★

  • Avengers: Endgame

  • Shazam!

    ★★½

  • The Art of Self-Defense

    ★★★½

  • Long Shot

    ★★½

  • We Summon the Darkness

    ★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • The Vast of Night

    ★★★★½

  • Late Night

  • The Lodge

    ★★½

  • Apollo 11

    ★★★★½

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★

  • It's All About Love

    ★★★

  • Aquaman

  • Creed II

  • Time Freak

    ★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • Slaughterhouse Rulez

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½