• The Thing

    ★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★

  • T2 Trainspotting

    ★★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Troy

  • Motherless Brooklyn

    ★★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★

  • Atomic Blonde

    ★★★

  • Léon: The Professional

    ★★★

  • Scream 3

    ★★★★

  • Scream

    ★★★½

  • The Dark Knight

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

    ★★★½

  • The Matrix

    ★★★★

  • Contact

    ★★★★