• For a Good Time, Call...

    ★★½

  • The Possession

    ★★★★½

  • At Any Price

    ★★★★★

  • Lawless

    ★★★

  • Premium Rush

    ★★★★½

  • Somewhere Between

    ★★★★

  • Hit & Run

    ★★★★½

  • Why Stop Now?

    ★★★★½

  • Sparkle

    ★★★★

  • The Odd Life of Timothy Green

    ★★★★½

  • The Curators of Dixon School

    ★★★★

  • Red Hook Summer

    ★★★

  • The Campaign

    ★★★★

  • The Bourne Legacy

    ★★★

  • Hope Springs

    ★★★★

  • Celeste & Jesse Forever

    ★★★★½

  • Total Recall

    ★★★★

  • Killing Them Softly

    ★★½

  • Qwerty

    ★★★★

  • V/H/S

    ★½

  • The Watch

    ★★½

  • Step Up Revolution

    ★★½

  • Ruby Sparks

    ★★★★

  • The Dark Knight Rises

    ★★★★

  • Savages

    ★★★★½

  • The Do-Deca-Pentathlon

    ★★★★

  • Holy Motors

    ★★★★½

  • Searching for Sugar Man

    ★★★★★

  • Ted

    ★★★★½

  • Beasts of the Southern Wild

    ★★★★★

  • Magic Mike

    ★★★★

  • Ice Age: Continental Drift

    ★★½

  • The Amazing Spider-Man

    ★★★★½

  • Seeking a Friend for the End of the World

    ★★★★

  • Brave

    ★★★★

  • Abraham Lincoln: Vampire Hunter

    ★★★★

  • Kumaré

    ★★★★

  • People Like Us

    ★★★

  • The Girl from the Naked Eye

    ★★½

  • Rock of Ages

    ★★★★

  • Nate & Margaret

    ★★★★

  • Safety Not Guaranteed

    ★★★★½

  • For Greater Glory: The True Story of Cristiada

    ★★★

  • Snow White and the Huntsman

    ★★★★½

  • Prometheus

    ★★★★★

  • Cosmopolis

    ★★½

  • The Central Park Five

    ★★★★½

  • On the Road

    ★★½

  • Amour

    ★★★★★

  • Bill W.

    ★★★★

  • What to Expect When You're Expecting

    ★★★

  • Moonrise Kingdom

    ★★★★½

  • The Dictator

    ★★★★

  • Men in Black 3

    ★★★★

  • 56 Up

    ★★★★★

  • Steve Jobs: The Lost Interview

    ★★★★

  • Girl in Progress

    ★★

  • Dark Shadows

    ★★★

  • Future Weather

    ★★★★½

  • Phunny Business: A Black Comedy

    ★★★★

  • The Avengers

    ★★★★

  • Lola Versus

    ★★★

  • Darling Companion

    ★½

  • To Rome with Love

    ★★★★

  • The Lucky One

    ★★★

  • The Three Stooges

    ★★★

  • Lockout

    ★★★

  • Battleship

    ★★★

  • We the Party

    ★★★★½

  • American Reunion

    ★★★

  • The Other Son

    ★★★★½

  • A Royal Affair

    ★★★★½