• 2 Days in New York

    ★★★★½

  • Wrath of the Titans

    ★★½

  • Musical Chairs

    ★★★

  • Farewell, My Queen

    ★★★★½

  • Casa De Mi Padre

    ★★½

  • Mirror Mirror

    ★★★

  • Red Dawn

    ★★

  • 21 Jump Street

    ★★★★

  • The Hunger Games

    ★★★★

  • Sinister

    ★★★★

  • Citadel

    ★★★★

  • Game Change

    ★★★★½

  • The Raven

    ★★½

  • The Babymakers

    ★½

  • Saving Face

    ★★★★★

  • A Thousand Words

    ★★

  • Tim and Eric's Billion Dollar Movie

    ½

  • Being Flynn

    ★★★★

  • The Samaritan

    ★★★★

  • Red Lights

    ★★★

  • Keep the Lights On

    ★★★★½

  • Sholem Aleichem: Laughing In The Darkness

    ★★★★

  • Act of Valor

    ★★★

  • John Carter

    ★★★

  • Bel Ami

    ★★½

  • Deadline

    ★★½

  • This Means War

    ★★

  • About Cherry

    ★★

  • Sister

    ★★★★½

  • Marley

    ★★★★½

  • For Ellen

    ★★★★½

  • Think Like a Man

    ★★½

  • The Vow

    ★★★

  • The Woman in Black

    ★★★★

  • Windfall

    ★★★★

  • Chronicle

    ★★★★½

  • Now, Forager

    ★★★★½

  • Sleepwalk with Me

    ★★★★½

  • The Sessions

    ★★★★½

  • Chasing Ice

    ★★★★

  • LUV

    ★★★★

  • Liberal Arts

    ★★★★½

  • Smashed

    ★★★★½

  • Compliance

    ★★★★

  • The House I Live In

    ★★★★½

  • Middle of Nowhere

    ★★★★

  • The Black Balloon

    ★★★★

  • The Invisible War

    ★★★★

  • Robot & Frank

    ★★★

  • Journey 2: The Mysterious Island

    ★★★

  • The Queen of Versailles

    ★★★★½

  • Joyful Noise

    ★★

  • Man on a Ledge

    ★★½

  • Contraband

    ★★½

  • Red Tails

    ★★★

  • The Iron Lady

    ★★½

  • Newlyweds

    ★★½

  • War Horse

    ★★★★½

  • Extremely Loud & Incredibly Close

    ★★★

  • In the Land of Blood and Honey

    ★★★

  • Delicacy

    ★★★★

  • Young Adult

    ★★★★½

  • The Flowers of War

    ★★½

  • The Girl with the Dragon Tattoo

    ★★★★½

  • Addiction Incorporated

    ★★★★

  • The Grey

    ★★★★½

  • The Cabin in the Woods

    ★★★★

  • Simon & the Oaks

    ★★★★½

  • The Sitter

    ★½

  • We Bought a Zoo

    ★★★

  • Mission: Impossible - Ghost Protocol

    ★★★★½

  • New Year's Eve

    ★½