• Great Expectations

    ★★★★★

  • Diary of a Lost Girl

    ★★★★★

  • Letters from Iwo Jima

    ★★★★★

  • My Blueberry Nights

    ★★★

  • The Scarecrow

    ★★★★★

  • Go West

    ★★★★★

  • Our Hospitality

    ★★★★★

  • Steamboat Bill, Jr.

    ★★★★★

  • The Navigator

    ★★★★★

  • South

    ★★★★

  • The Electric House

    ★★★★★

  • Godzilla

    ★★

  • Picnic

    ★★½

  • The Killing

    ★★★★★

  • The Soft Skin

    ★★★★

  • Erik Soya's 17

    ★★★★

  • Far from the Madding Crowd

    ★★★★

  • Elvira Madigan

    ★★★★★