• Men

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★½

  • X

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★½

  • Uncharted

    ★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★½

  • The House

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★

  • King Richard

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • After Yang

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Bad Trip

    ★★½

  • Petite Maman

    ★★★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Flee

    ★★★★★

  • CODA

    ★★★½

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★

  • Nine Days

    ★★★½

  • Feels Good Man

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Some Kind of Heaven

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Possessor

    ★★★

  • Zola

    ★★★

  • Kajillionaire

    ★★★★½

  • The Mole Agent

    ★★★★½

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★½

  • Time

    ★★½

  • Dorohedoro

    ★★★★½

  • Martin Margiela: In His Own Words

    ★★★½

  • Saint Maud

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½