David has logged 101 entries for films during November 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Justice League Dark

Justice League Dark

2017
×
★★½
Edit this entry  
30
Reign of the Supermen

Reign of the Supermen

2019
×
★★½
Edit this entry  
30
The Death of Superman

The Death of Superman

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
The Fury

The Fury

1978
×
★½
Edit this entry  
29
Batman

Batman

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★
Edit this entry  
27
Naked

Naked

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Monkeybone

Monkeybone

2001
×
★★★½
Edit this entry  
26
Jacob's Ladder

Jacob's Ladder

1990
×
★★★★
Edit this entry  
26
Jacob's Ladder

Jacob's Ladder

2019
×
½
Edit this entry  
26
Cool World

Cool World

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Eraser

Eraser

1996
×
★★
Edit this entry  
26
Heavy Traffic

Heavy Traffic

1973
×
★★★★
Edit this entry  
26
Hey Good Lookin'

Hey Good Lookin'

1982
×
★★★
Edit this entry  
25
Last Action Hero

Last Action Hero

1993
×
★★★½
Edit this entry  
24
Batman: Mask of the Phantasm

Batman: Mask of the Phantasm

1993
×
★★★★
Edit this entry  
23
Brotherhood of the Wolf

Brotherhood of the Wolf

2001
×
★★★★
Edit this entry  
22
Batman vs. Teenage Mutant Ninja Turtles

Batman vs. Teenage Mutant Ninja Turtles

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Batman: Hush

Batman: Hush

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Robin Hood: Prince of Thieves

Robin Hood: Prince of Thieves

1991
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Discreet Charm of the Bourgeoisie

The Discreet Charm of the Bourgeoisie

1972
×
★★★½
Edit this entry  
21
Mon Oncle

Mon Oncle

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★½
Edit this entry  
20
Slender Man

Slender Man

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Casino

Casino

1995
×
★★★★
Edit this entry  
20
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Lethal Weapon 3

Lethal Weapon 3

1992
×
★★★½
Edit this entry  
19
Lethal Weapon 2

Lethal Weapon 2

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Looker

Looker

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Jewel of the Nile

The Jewel of the Nile

1985
×
★★★
Edit this entry  
18
Beverly Hills Cop II

Beverly Hills Cop II

1987
×
★★★½
Edit this entry  
18
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★★
Edit this entry  
18
Romancing the Stone

Romancing the Stone

1984
×
★★★★
Edit this entry  
17
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Lone Wolf and Cub: Sword of Vengeance

Lone Wolf and Cub: Sword of Vengeance

1972
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Stuber

Stuber

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Banana Splits Movie

The Banana Splits Movie

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Joker

Joker

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
Death to Smoochy

Death to Smoochy

2002
×
★★★½
Edit this entry  
15
Freddy Got Fingered

Freddy Got Fingered

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Your Friend the Rat

Your Friend the Rat

2007
×
★★½
Edit this entry  
14
Tin Toy

Tin Toy

1988
×
★★
Edit this entry  
14
The Adventures of André and Wally B.

The Adventures of André and Wally B.

1984
×
Edit this entry  
14
Red's Dream

Red's Dream

1987
×
★½
Edit this entry  
14
Presto

Presto

2008
×
★★½
Edit this entry  
14
Partly Cloudy

Partly Cloudy

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
One Man Band

One Man Band

2005
×
★★★½
Edit this entry  
14
Mike's New Car

Mike's New Car

2002
×
★★½
Edit this entry