Sort by
  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★

  • Blonde

    ½

  • Inside the Mind of a Cat

    ★★★★

  • Nope

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Uncharted

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★½

  • The Dry

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Freaky

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Defying Gravity: The Untold Story of Women's Gymnastics

    ★★★★

  • Challenger: The Final Flight

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★

  • Athlete A

    ★★★½

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • 365 Days

    ½

  • The Father

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Cheer

    ★★★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • The Imagineering Story

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Bad Education

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★★★

  • At the Heart of Gold: Inside the USA Gymnastics Scandal

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★½

  • Top End Wedding

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

  • Fyre

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aquaman

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • First Man

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★

  • Set It Up

    ★★★