Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
Carlito's Way

Carlito's Way

1993
×
★★★½
Edit this entry  
17
Heat

Heat

1995
×
★★★★
Edit this entry  
16
Scent of a Woman

Scent of a Woman

1992
×
★★★★
Edit this entry  
15
Braveheart

Braveheart

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
14
A Bronx Tale

A Bronx Tale

1993
×
★★★½
Edit this entry  
12
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
A Beautiful Mind

A Beautiful Mind

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★
Edit this entry  
09
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
Drive

Drive

2011
×
★★★½
Edit this entry  
07
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Edit this entry  
04
Nobody

Nobody

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Blow

Blow

2001
×
★★★★
Edit this entry  
30
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★½
Edit this entry  
27
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★
Edit this entry  
19
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Robin Hood

Robin Hood

2010
×
★★★
Edit this entry  
15
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★½
Edit this entry  
14
Gangs of New York

Gangs of New York

2002
×
★★★½
Edit this entry  
12
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Fault in Our Stars

The Fault in Our Stars

2014
×
★★★½
Edit this entry  
04
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★
Edit this entry  
24
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
Apollo 13

Apollo 13

1995
×
★★★½
Edit this entry  
20
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★
Edit this entry  
19
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
18
News of the World

News of the World

2020
×
★★★½
Edit this entry  
17
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★
Edit this entry  
17
Okja

Okja

2017
×
★★★★
Edit this entry  
16
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
Rush

Rush

2013
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Green Mile

The Green Mile

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Demolition

Demolition

2015
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★½
Edit this entry  
11
Inside Man

Inside Man

2006
×
★★★★
Edit this entry  
10
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★
Edit this entry  
09
End of Watch

End of Watch

2012
×
★★★★
Edit this entry  
07
Orphan

Orphan

2009
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Gambler

The Gambler

2014
×
★★★
Edit this entry