RSS feed for eb
  • Joker

    ½

  • Parasite

    ★★★

  • Bacurau

    ½

  • The Edge of Democracy

    ★★★

  • The Favourite

  • Diamantino

    ★★★

  • John McEnroe: In the Realm of Perfection

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★

  • The Shape of Water

  • Dunkirk

  • The Florida Project

    ★★★★

  • Wonder Woman

  • Baby Driver

  • Two Irenes

    ★★

  • Get Out

    ★★★

  • Doctor Strange

    ★★

  • The Other End

    ½

  • Deepwater Horizon

    ★★

  • Arrival

    ★★

  • The Handmaiden

    ★★★★

  • The Revenant

  • The Hateful Eight

    ★★

  • The Martian

    ★★

  • Macbeth

  • Kung Fury

  • Sicario

    ★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • I Hate Christian Laettner

  • The Day the Series Stopped

  • Phoenix

    ★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

  • Wild Tales

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy

  • When Marnie Was There

    ★★★

  • Edge of Tomorrow

    ★★★

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★

  • Kumiko, the Treasure Hunter

    ★★

  • The Tale of the Princess Kaguya

    ★★★★★

  • This Is What They Want

  • Under the Skin

    ★★★

  • Gravity

  • Necktie

  • Django Unchained

    ★★★

  • Bullet to the Head

  • Like Someone in Love

    ★★★

  • The Dark Knight Rises

  • The Hunt

    ★★★

  • Moonrise Kingdom

    ★★★

  • The Avengers

  • Catching Hell

  • Captain America: The First Avenger

  • Drive

  • Thor

  • A Separation

    ★★★★

  • True Grit

    ★★★

  • Meek's Cutoff

    ★★★

  • The Secret World of Arrietty

    ★★

  • Inception

  • Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

    ★★

  • Cold Tropics

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★

  • Up

  • Gran Torino

    ★★

  • Quantum of Solace

    ★★

  • Ponyo

    ★★★

  • The Dark Knight

  • WALL·E

    ★★★

  • Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

    ½