• Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Smiley Face Killers

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Summer of 85

    ★★★½

  • Hollywood

    ★★★★

  • Unorthodox

    ★★★½

  • Your Name Engraved Herein

    ★★★★

  • Charlatan

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Undine

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Head Burst

  • Zombieland: Double Tap

  • The Strong Ones

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★★

  • Fractured

    ★★★

  • Undone

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • The Platform

  • Moffie

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Float

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Goodbye Mother

    ★★★½

  • 47 Meters Down: Uncaged

  • Nimic

    ★★★★

  • Crawl

    ★½

  • The Lion King

  • Monsoon

  • Annabelle Comes Home

  • Orpheus' Song

  • Child's Play

  • Midsommar

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★

  • When They See Us

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Almost Love

  • Matthias & Maxime

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Beanpole

    ★★★★

  • And Then We Danced

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • End of the Century

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Helping Hand

  • Love, Death & Robots: Ice Age

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

  • Love, Death & Robots: Shape-Shifters

  • Love, Death & Robots: Sucker of Souls

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

  • Love, Death & Robots: Three Robots

  • Love, Death & Robots: The Witness

  • Us

    ★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • The Blonde One

  • Nevrland

  • Breakwater

    ★★★

  • Label Me

  • Glass

    ★★★