• Hillbilly Elegy

  • Hubie Halloween

  • Seriously Single

    ★★

  • Black Is King

    ★★★★★

  • Summerland

    ★★★★★

  • #Alive

    ★★½

  • the unbearable crying of vain belief

  • The Half of It

    ★★★

  • All the Bright Places

    ★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Adú

    ★★½

  • Lost Girls

    ★★★

  • Horse Girl

    ½

  • A Fall from Grace

    ★★½

  • My Mom is a Character 3

    ★★★½

  • Bacurau no Mapa

    ★★★★

  • Bombshell

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Holiday Rush

    ★★★

  • Charlie's Angels

    ★★½

  • Frozen II

    ★★★½

  • Last Christmas

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★★★

  • Grandma's Wedding

    ★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★

  • Saria

    ★★★½

  • Unbelievable

    ★★★★★

  • Tall Girl

    ½

  • Ordinary Love

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★½

  • Hustlers

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★½

  • Judy

    ★★

  • Falling Inn Love

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Hair Love

    ★★★★★

  • Otherhood

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • All the Freckles in the World

  • Secret Obsession

    ½

  • Kidnapping Stella

  • Daughter

    ★★★★

  • Memorable

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★½

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Staggering Girl

    ★★½

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • Atlantics

    ★★★★½

  • Bacurau

    ★★★★★

  • Years and Years

    ★★★★★

  • Poms

    ★★★★

  • Wine Country

    ★★

  • Aladdin

    ★★★

  • The Last Summer

  • The Neighbors' Window

    ★★★

  • Avengers: Endgame

  • Gentleman Jack

    ★★★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • Guava Island

    ★★★★

  • The Silence

    ★★

  • Little

    ★★★

  • Missing Link

    ★★★½

  • ¡Ay, mi madre!

    ★½

  • Despite Everything

    ★★★