Sort by

aidan has logged 146 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Babylon

Babylon

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
On the Count of Three

On the Count of Three

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
Meet Me in St. Louis

Meet Me in St. Louis

1944
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★
Edit this entry  
13
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Filth

Filth

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Miss Stevens

Miss Stevens

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Glitter

Glitter

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Viy

Viy

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Charlie Brown Thanksgiving

A Charlie Brown Thanksgiving

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Good Heart

The Good Heart

2009
×
★★★
Edit this entry  
19
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Big Bad Swim

The Big Bad Swim

2006
×
★★★½
Edit this entry  
09
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
29
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cosmic Radio

Cosmic Radio

2007
×
½
Edit this entry  
23
Starter for 10

Starter for 10

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Shark Tale

Shark Tale

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
BoJack Horseman Christmas Special

BoJack Horseman Christmas Special

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Benjamin

Benjamin

2018
×
★★½
Edit this entry  
18
Nobody

Nobody

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Starstruck

Starstruck

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Raw Deal

Raw Deal

1948
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Way He Looks

The Way He Looks

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Pig

Pig

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Monster House

Monster House

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Last Picture Show

The Last Picture Show

1971
×
★★★½
Edit this entry  
21
Explicit Ills

Explicit Ills

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Flightplan

Flightplan

2005
×
★★★
Edit this entry  
12
Unfriended

Unfriended

2014
×
★½
Edit this entry  
12
Black Mirror: Nosedive

Black Mirror: Nosedive

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
A Kiss Before Dying

A Kiss Before Dying

1956
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Morgiana

Morgiana

1972
×
★★★
Edit this entry  
26
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fragment of Seeking

Fragment of Seeking

1946
×
Edit this entry  
20
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dead Man on Campus

Dead Man on Campus

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry