Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
The Return of Dracula

The Return of Dracula

1958
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Interview

The Interview

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Chopping Mall

Chopping Mall

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Starsky & Hutch

Starsky & Hutch

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
One Missed Call 2

One Missed Call 2

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
One Missed Call

One Missed Call

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Super Size Me 2: Holy Chicken!

Super Size Me 2: Holy Chicken!

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Super Size Me

Super Size Me

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
First Blood

First Blood

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Bronies: The Extremely Unexpected Adult Fans of My Little Pony

Bronies: The Extremely Unexpected Adult Fans of My Little Pony

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Home Alone: The Holiday Heist

Home Alone: The Holiday Heist

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Home Alone 4

Home Alone 4

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Home Alone 3

Home Alone 3

1997
×
Read the review Edit this entry  
31
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Sister Act 2: Back in the Habit

Sister Act 2: Back in the Habit

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sister Act

Sister Act

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Book of Shadows: Blair Witch 2

Book of Shadows: Blair Witch 2

2000
×
½
Read the review Edit this entry  
17
V

V

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Major Payne

Major Payne

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Gunfight at the O.K. Corral

Gunfight at the O.K. Corral

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Skyscraper

Skyscraper

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Transporter 2

Transporter 2

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Transporter

The Transporter

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Hunt for Red October

The Hunt for Red October

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fury

Fury

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
My Little Pony: The Movie

My Little Pony: The Movie

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Nun

The Nun

2018
×
Read the review Edit this entry  
14
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
Read the review Edit this entry  
12
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
Read the review Edit this entry  
11
Annabelle

Annabelle

2014
×
Read the review Edit this entry  
11
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
05
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Die in a Gunfight

Die in a Gunfight

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Body Brokers

Body Brokers

2021
×
★★
Edit this entry  
02
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
Read the review Edit this entry  
01
The First Purge

The First Purge

2018
×
Read the review Edit this entry  
01
Andre the Giant

Andre the Giant

2018
×
★★★½
Edit this entry  
01
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Purge: Election Year

The Purge: Election Year

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
The Purge: Anarchy

The Purge: Anarchy

2014
×
Read the review Edit this entry