Charlie has logged 31 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Secret Garden

The Secret Garden

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
The Grudge

The Grudge

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Bloodshot

Bloodshot

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
TFW No GF

TFW No GF

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Leatherface

Leatherface

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Texas Chainsaw 3D

Texas Chainsaw 3D

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning

The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning

2006
×
Read the review Edit this entry  
20
The Texas Chainsaw Massacre

The Texas Chainsaw Massacre

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Texas Chainsaw Massacre: The Next Generation

Texas Chainsaw Massacre: The Next Generation

1995
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Leatherface: The Texas Chainsaw Massacre III

Leatherface: The Texas Chainsaw Massacre III

1990
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spree

Spree

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Terrifier

Terrifier

2016
×
Read the review Edit this entry  
14
All Hallows' Eve 2

All Hallows' Eve 2

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
14
All Hallows' Eve

All Hallows' Eve

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Host

Host

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hitman: Agent 47

Hitman: Agent 47

2015
×
Read the review Edit this entry  
13
Hitman

Hitman

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
10
The Cropsey Incident

The Cropsey Incident

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Cropsey

Cropsey

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Happytime Murders

The Happytime Murders

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Employee of the Month

Employee of the Month

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★★
Edit this entry