• Muppets Haunted Mansion

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Slumber Party Massacre

    ★★★★

  • VHS 94

    ★★★½

  • There's Someone Inside Your House

    ★★

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • Halloween Kills

    ★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Werewolves Within

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Sasquatch

    ★★★½

  • This is a Robbery: The World's Biggest Art Heist

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Son

    ★★★★½

  • Red Woods

    ★★½

  • Censor

    ★★★★

  • Haunting of the Mary Celeste

  • The Empty Man

    ★★★

  • Psycho Goreman

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★★

  • Vicious Fun

    ★★★

  • In Search of Darkness: Part II

    ★★★★

  • Caveat

    ★★★½

  • Lucky

    ★★★★½

  • The Rental

    ★★★★

  • The Dark and the Wicked

    ★★★

  • Black Holes: The Edge of All We Know

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★★½

  • The Devil Next Door

    ★★★★

  • Saint Maud

    ★★★★½

  • Annabelle Comes Home

    ★★½

  • #FollowMe

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Polaroid

    ★★

  • Hell Fest

    ★★

  • Halloween

    ★★★½

  • Gonjiam: Haunted Asylum

    ★★★★

  • Upgrade

    ★★★★

  • Mandy

    ★★★★½

  • Creep 2

    ★★★★

  • Veronica

    ★★★½

  • Alien: Covenant

    ★★½

  • Terrifier

    ★★★

  • The Void

    ★★★★½

  • The Conjuring 2

    ★★★

  • Train to Busan

    ★★★★½

  • Hush

    ★★★★

  • Beware the Slenderman

    ★★★★

  • The Forest

  • Lurking Woods

  • Hell House LLC

    ★★★★

  • The Blackcoat's Daughter

    ★★★½

  • The Invitation

    ★★★★

  • Ghoul

    ★½

  • V/H/S: Viral

  • The Taking of Deborah Logan

    ★★★★

  • The Town that Dreaded Sundown

    ★★★

  • Annabelle

    ★★★

  • Spring

    ★★★★½

  • It Follows

    ★★★★

  • Creep

    ★★★