• Decision to Leave

  • 365 Days: This Day

    ½

  • Texas Chainsaw Massacre

  • Tall Girl 2

    ½

  • The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

    ★★½

  • The House

    ★★★½

  • Cem Yılmaz: Diamond Elite Platinum Plus

  • Death to 2021

  • Elite Short Stories: Patrick

    ★★

  • Elite Short Stories: Samuel Omar

    ★★

  • Elite Short Stories: Phillipe Caye Felipe

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Red Notice

    ★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★★

  • Army of Thieves

    ★★★

  • Nobody Sleeps in the Woods Tonight 2

    ½

  • Hypnotic

    ★½

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★½

  • Kate

    ★★½

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Hand of God

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★½

  • The Voyeurs

    ½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Pig

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • A Classic Horror Story

    ★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Annette

    ★★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★½

  • Midnight

    ★★

  • Fatherhood

    ★★

  • Together

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Elite Short Stories: Carla Samuel

    ★★½

  • Elite Short Stories: Omar Ander Alexis

    ★★★

  • Elite Short Stories: Nadia Guzmán

    ★★½

  • Elite Short Stories: Guzmán Caye Rebe

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★½

  • Cruella

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • Oxygen

    ★★★½

  • The Sons of Sam: A Descent Into Darkness

    ★★

  • Things Heard & Seen

    ★★½

  • Chadwick Boseman: Portrait of an Artist

  • Save Ralph

  • Bad Trip

    ★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Moxie

    ★★★

  • Tom & Jerry

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • The Little Things

    ★★½

  • Malcolm & Marie

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • The Dig

    ★★½

  • Stuck Apart

    ★★

  • Cops and Robbers