Sort by

eda has logged 240 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Cem Yılmaz: Diamond Elite Platinum Plus

Cem Yılmaz: Diamond Elite Platinum Plus

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★½
Edit this entry  
20
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
Nimic

Nimic

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★
Edit this entry  
10
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★½
Edit this entry  
06
Nobody Sleeps in the Woods Tonight 2

Nobody Sleeps in the Woods Tonight 2

2021
×
½
Edit this entry  
04
Nobody Sleeps in the Woods Tonight

Nobody Sleeps in the Woods Tonight

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Stolen Kisses

Stolen Kisses

1968
×
★★★½
Edit this entry  
30
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★½
Edit this entry  
27
An Elephant Sitting Still

An Elephant Sitting Still

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
26
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
Dune

Dune

1984
×
★★★
Edit this entry  
18
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★½
Edit this entry  
13
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hypnotic

Hypnotic

2021
×
★½
Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Antoine and Colette

Antoine and Colette

1962
×
★★★½
Edit this entry  
27
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
Together

Together

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
The 400 Blows

The 400 Blows

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Kate

Kate

2021
×
★★½
Edit this entry  
13
The Naked Kiss

The Naked Kiss

1964
×
★★★½
Edit this entry  
11
Stuart Little 2

Stuart Little 2

2002
×
★★
Edit this entry  
10
Flipped

Flipped

2010
×
★★★½
Edit this entry  
08
Jezebel

Jezebel

1938
×
★★★½
Edit this entry  
06
Annette

Annette

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Peppermint Candy

Peppermint Candy

1999
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Report

The Report

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
Ruben Brandt, Collector

Ruben Brandt, Collector

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Paterson

Paterson

2016
×
Read the review Edit this entry  
22
The Kingdom of the Fairies

The Kingdom of the Fairies

1903
×
Edit this entry  
21
Words Bubble Up Like Soda Pop

Words Bubble Up Like Soda Pop

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
L'Argent

L'Argent

1983
×
★★★½
Edit this entry  
17
Malignant

Malignant

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★
Edit this entry  
15
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★
Edit this entry  
13
My Sassy Girl

My Sassy Girl

2001
×
★★★½
Edit this entry